Tomáš Havelka     tel. 777 760 580     tom@tomhavelka.cz

KELÍMEK  NA  KÁVU  -  NENÁPADNÉ  MONITOROVACÍ  ZAŘÍZENÍ

6.ledna 2019

Doba se mění a měnit by se současně mělo i naše vnímání zajištění bezpečnosti. Nejcenější komoditou současnosti se stávají data. Hodnota získaných a správně zpracovaných informací narůstá a tím se navyšuje aktivita a intenzita dolování novodobého zlata. 

Od dávných časů platí, že zločin má vždy náskok před ochranou. Veškeré prostředky bezpečnosti jsou vyvíjeny proti konkrétní hrozbě, která již po určitý čas reálně ohrožuje životy nebo majetek.

Nikoho z nás by před pár lety zřejmě nenapadlo, že se musíme mít na pozoru před kelímkem na kafe. Zatím můžeme být klidní, že ne před každým kelímkem nám hrozí nebezpečí narušení ochrany, ale na první pohled nepoznáme, která káva je právě ta nepřiměřeně zvědavá. Navíc můžeme ze zvědavého kelímku skutečně dobrou a aromatickou kávu popíjet.

 Ve víčku kelímku je ukryta kamera a mikrofon, celé nahrávací zařízení se aktivuje stiskem správného místa na víčku a následně celé dění v okolí kelímek nahrává na 32GB interní micro SD kartu v rozlišení 1280 x 720 px v délce záznamu až 150 minut. Součástí záznamu je také časová známka. Cena nahrávacího kelímku se pohybuje kolem 7 000 Kč.

Ptáte se, proč by někdo chtěl použít takto technologicky modifikovaný obal na dobrou kávu? Třeba pro nahrání zadávání vašeho hesla na klávesnici počítače. A najednou může mít propracovaná bezpečnostní architektura firmy vážnou trhlinu.

Zajímá vás téma ochrany dat a soukromí? Napište mi...